HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 BDSM

Go down 
АвторПорака
BDSMm
Член
avatar

Број на мислења : 3
Age : 44
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: BDSM   Сре Мар 05, 2008 10:08 am

Bdsm - Bondage Domination Sado Masohizm
Не е само фетиш , или одредена наклоност, позади таа скратеница
се крие цела суб култура, околу 40% од светското население е член на некој форум огласник , клуб или група од таа култура.
Кај нас попознато како Садомазо , тоа е само еден дел од таа култура која директно ги обработува садистичките или мазохистички склоности на некоја персона.
Може да се сретне под следниве подаспекти
Bondage & Discipline (B&D)
Dominance & Submission (D&S)
Sadism & Masochism (or Sadomasochism) (S&M)
Која секоја засебно е подргрупа.

Термините Садо Мазо потекнуваат оддамна од Marquis de Sade и Leopold von Sacher-Masoch , базирани се на нивните дела во тоа време.

Сега сте малку поупатени , па пишете ако нешто ве занима.

Поздрав

BDSMM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: BDSM   Сре Мар 05, 2008 10:25 am

epa pozdrav i na tebe..Smile
a ti imas nekakvo BDSM iskustvo? i ako moze opis da procitame..Smile posto vaka mnogu teoretski mi doaga..Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BDSMm
Член
avatar

Број на мислења : 3
Age : 44
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Hello   Сре Мар 05, 2008 10:31 am

Здраво
ана
Да секако дека имам, веке 10тина години, искуство во BDSM
писи ми што би те занимало ..
и имаш ти такви склоности?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: hi   Сре Мар 05, 2008 10:44 am

nemam BDSM iskustvo..ali moze da imam sklonosti..Smile
a i neam tocna pretstava kako toa izgleda..sega ja mozam da si zamisljam lisici i kamsici..a toa da ne bide toa..na televizijana ne i veruvam mnogu..
pa zatoa te prasav..kako toa izgleda..gledano so tvoi oci..plusi mas i iskustvo..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Интересно за почеток   Чет Мар 06, 2008 8:56 am

BDSMm напиша:
Bdsm - Bondage Domination Sado Masohizm
Не е само фетиш , или одредена наклоност, позади таа скратеница
се крие цела суб култура, околу 40% од светското население е член на некој форум огласник , клуб или група од таа култура.
Кај нас попознато како Садомазо , тоа е само еден дел од таа култура која директно ги обработува садистичките или мазохистички склоности на некоја персона.
Може да се сретне под следниве подаспекти
Bondage & Discipline (B&D)
Dominance & Submission (D&S)
Sadism & Masochism (or Sadomasochism) (S&M)
Која секоја засебно е подргрупа.

Термините Садо Мазо потекнуваат оддамна од Marquis de Sade и Leopold von Sacher-Masoch , базирани се на нивните дела во тоа време.

Сега сте малку поупатени , па пишете ако нешто ве занима.

Поздрав

BDSMM

BDSMM интересен пост напиша баш ме заинтигира ова тема
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: БДСМ СЛИКИ САМО за тебе АРТ   Нед Мар 09, 2008 2:31 pm

BDSMm напиша:
Bdsm - Bondage Domination Sado Masohizm
Не е само фетиш , или одредена наклоност, позади таа скратеница
се крие цела суб култура, околу 40% од светското население е член на некој форум огласник , клуб или група од таа култура.
Кај нас попознато како Садомазо , тоа е само еден дел од таа култура која директно ги обработува садистичките или мазохистички склоности на некоја персона.
Може да се сретне под следниве подаспекти
Bondage & Discipline (B&D)
Dominance & Submission (D&S)
Sadism & Masochism (or Sadomasochism) (S&M)
Која секоја засебно е подргрупа.

Термините Садо Мазо потекнуваат оддамна од Marquis de Sade и Leopold von Sacher-Masoch , базирани се на нивните дела во тоа време.

Сега сте малку поупатени , па пишете ако нешто ве занима.

Поздрав

BDSMM


_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Уште слики   Нед Мар 09, 2008 2:33 pm


_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: АРТ-софистициран   Нед Мар 09, 2008 2:34 pm


_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Казана и задоволство   Нед Мар 09, 2008 2:36 pm


_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: BDSM   

Вратете се на почетокот Go down
 
BDSM
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Еротика, Егзотика-Erotika Egzotika :: BDSM'..Фетиш-Fetis-
Отиди до: