HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 каков секс сака таа

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: каков секс сака таа   Нед Мар 09, 2008 9:28 pm

На почетокот на врската одвај можете да се раздвоите, но по неколку месеци постепено се ладите и оддалечувате. За да ја избегнете досадата во сексот, сменете го репертоарот. Променете го стилот на водење лубов – понекогаш направите го тоа побргу, некогаш пораноматично, а некогаш, зошто да не, и малку перверзно.

Ако сте тип кој има постојана девојка, научите каков секс сака таа и долгорочно уживајте во интимноста, а страста од почетокот на врската, со малку труд и имагинација можете да ја задржите со месеци, па и годините кои се пред вас.
Заводнички секс

Сетете се како на почетокот на врската сте се труделе да ја заведете со поглед и да и покажете што сакате. Повторно. Повторете ја таа играа – гледајте ја право в очи и не бидете скржави со комплиментите. Ретко која жена може да остане имуна на заводливиот поглед со кој ја милувате и на комплиментите со кои ја опсипувате. Успехот е загарантиран. Нека заводничкото водење љубов нека биде страсно, но без бука. Гледајте ја в очи уште повеќе разгорете го пламенот.

Романтичен сексОвој вид на секс е добра варијанта кога двајцата сте релаксирани и не сте ограничени со време, да речеме за викенд, кога можете повеќе можете да си се посветите еден на друг. Убаво е да се релаксирате и да не мислите на обврските, туку да уживате во својата партнерка.

За мажите тоа идеална можност да и дадат на својата партнерка се што ќе посака – долга предигра и романтичен атмосфера. Запалете свеќи, наполнете ја кадата и ставете пенлива купка, отворете шише вино и погрижете се за нејзините ерогени зони. Бидете нежен и нејзе сигурно нема да и падне на памет да се извлече со „главоболка“.

Животински секс

Понекогаш сте запалени и ви се чини дека предиграта е предолга и како продолжување на агонијата? Тоа се ситуации кога сте, да речеме со саканата во ноќен клуб и толку сте се возбудиле што одвај можете да издржите да стигнете дома. Немојте да зборавите дека и таа сака див секс. Ни на вашата партнерка во тој момент веројатно не и е до нежно љубење и предигра, а веројатно сценариото на кинење на облеката и жестокиот секс и на двајцата ќе ви пружи неверојатно задоволство. Затоа цврсто зграбете ја и љубете ја додека и ја кинете вашата облека. Направете го тоа на подот на дневната соба, во кујна, каде што ќе посакате, Важно е да е брзо и жестоко.

Страстен сексВо моментите кога сте се скарале или долго сте биле отсутни, веројатно и двајцата копнеете за страстен секс кој ќе ве зближи.

Опфатете ја со цело тело и покаже и дека таа е тоа што ви треба. Вашата страст и копнеж уште повеќе ќе ја распламти нејзината, со тоа сексот ќе биде интензивен и сигурно незаборавен.

Секс на брзина

И жените сакаат брзински секс, посебно ако и двајцата се во „теснец со време“ или можеби сте на некои необично место каде некој би можел да ве фати да дело. Обично тоа е канцеларија или одвоена просторија на некоја забава, моментите кога сакате секс и го сакате веднаш


Перверзен секс

Паровите кои долго се заедно и кои си веруваат еден на друг можат да си дозволат и егзибиционизам во креветот. Многу жени се отворени за нови идеи, пози и игри, затоа разговарајте за тоа што на двајцата ви де допаѓа и пробајте да го спроведете на дело. Доколку ве палат лисици, врзете ја за кревет и пружете и неверојатен оргазам. Можете да пробате и позитивно да ја шокирате со коцка мраз или со восок од свеќа, но за тоа секако прво побарајте согласниот. Во секој случај, купете и секси долна облека и нека таа само за вас изведе сензуален стриптиз. Ако тоа го сака, таа може да биде непослушна средношколка, француска собарица и се она што вас ве возбудува


_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
 
каков секс сака таа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Женски муабети...Zenski razgovor..-
Отиди до: