HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 Како да вметнете клипче од YouTube на форум

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Како да вметнете клипче од YouTube на форум   Вто Мар 18, 2008 10:24 am

Нека линко до видеото (клипчето) е

https://www.youtube.com/watch?v=obTmqdq0oSw

у постот ставете само

[center]
[youtube=425,350]obTmqdq0oSw[/youtube]
[/center


меѓу тагот youtube стои само

obTmqdq0oSw

Шо е ознака на видеото дадена од YouTube. Се добива од линко до видеото после еднаквото.

center таго е за центриране и може и без него. 425 е за должина, 350 е за висина. 425,350 е стандард али може да си ги подесувате как сакате.

_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
 
Како да вметнете клипче од YouTube на форум
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Упатство за регистрација. Задолжително за секој нов член-
Отиди до: