HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 Queer Film

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Queer Film   Нед Апр 27, 2008 4:06 pmКира Најтли и Линдзи Лохан глумат лезбијки
Сексапилните актерки Кира Најтли и Линдзи Лохан ќе глумат лезбијки во новиот филм за велшкиот поет Дилан Томас.
Сексапилните актерки Кира Најтли и Линдзи Лохан ќе глумат лезбијки во новиот филм за велшкиот поет Дилан Томас. За синопсисот на филмот засега се знае само дека двете актерки страсно ќе се бакнуваат, но не е наведено дали ќе има сцени со див секс со двете убавици. Можно е воопшто да нема вакви контроверзни сцени бидејќи сценариото за филмот го пишува мајката на Најтли, Шерман Мекдоналд.
- Кира глуми жена што на некој начин има мистериозен однос со мојот љубовник, а во заднината на целата ситуација има лезбијска привлечност меѓу нас - изјавила Лохан за музичката телевизија "Ем-ти-ви".
Филмот ги следи комплексните односи на велшкиот поет со љубовницата Кетлин, пријателката од детството Вером Филипс и со нејзиниот иден сопруг Вилјам Клик.Кина забрани геј филм
Јужнокорејски филм, кој зборува за кралот тиранин и неговите двајца дворски шутови, "Кралот и кловнот" е забранет во кинеските кино-сали поради суптилната тема за хомосексуалците.Серија за бисексуалец, хит во Куба
Телевизиска серија "Темната страна на месечината" стана хит во Куба. Сапунската опера привлече многу гледачи и сите зборуваат за неа. Зошто? Затоа што има нешто што досега беше табу за кубанската телевизија: хомосексуалноста.


Филм за муслиманските хомосексуалци и лезбејки
Санди Дубовски, кој во 2001 година ја доби наградата "Теди за неговиот контраверзен документарен филм "Треперејќи пред денот Г", најави снимање на нов филм, со наслов "Во името на Алах", за муслиманските лезбејки и хомосексуалци.

Адам Сандлер во "геј" филм
Адам Сандлер и Кевин Џејмс во филмот комедија "I now pronounce you Chuck and Larry" ќе глумат пожарникари кои се преправаат дека се во љубовна врска. Режисер на филмот е Дејвид Добкин, а сценарито на Александар Пејн и Џејмс Тејлор.
повеќе

постари
Превземено од
Центарот за граѓански и човекови права (ЦГЧП)

_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
 
Queer Film
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЛЕЗ-ГАУ-БИ-СЕКС-Пријателско катче...LEZZ-GAY-BI SEX kutak-
Отиди до: