HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 Кина отвори СОС линија за подршка на лезбејки

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Кина отвори СОС линија за подршка на лезбејки   Нед Апр 27, 2008 5:28 pmКина отвори СОС линија за подршка на лезбејки


Линијата е прва од ваков тип

Бесплатниот сервис е стациониран во Шангај и во него работат лезбејки обучени за советување и нудат психолошка помош и подршка.
Иницијативата дојде после успехот на сличниот сервис за помош на геј мажите во земјата. Хомосексуалноста беше третирана како ментално растројство од Кинеските власти се до 2001 година.
За време на владеењето на Мао, хомосексуалците беа прогонувани, и дописниците велат дека тие се уште се соочуваат со дискриминација.
"Многу лезбејки во Кина се под притисок да се омажат и да имаат несреќен живот," изјави социологот Li Yinhe. Кина нема официјална статистика за бројот на хомосексуалците во државата, но здравствените институции во земјата проценуваат дека на крајот од 2004 година имало од 5 до 10 милиони геј мажи.
Некои експерти веруваат дека вистинската бројка е околу 30 милиони

_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
 
Кина отвори СОС линија за подршка на лезбејки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: ЛЕЗ-ГАУ-БИ-СЕКС-Пријателско катче...LEZZ-GAY-BI SEX kutak-
Отиди до: