HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 што мислите за МАСТУРбАЦИЈАТА

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: што мислите за МАСТУРбАЦИЈАТА   Сре Фед 06, 2008 6:30 am

Мастурбацијата претставува самозадоволување. Таа е својствена за секое сексуално човечко битие. Мастурбацијата практично е стимулирање на половиот орган со цел да се доживее оргазам.

Мастурбацијата се јавува како последица на лачење на одредени хормони, но и како потреба за „ослободување“, или едноставно како „задоволство“. Кај машките мастурбацијата е всушност стимулација на пенисот, држејќи го со едната или понекогаш двете раце, со ритмички движења горе-долу се стимулира сексуален однос. Кај женските пак, мастурбацијата се состои во стимулирање на клиторисот, најчесто со ритмички елиптични движења.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Донирај - мастурбирај   Сре Фед 06, 2008 11:40 am

Копенхаген е новиот домаќин на маратонот во мастурбирање, чија цел е кршење на табуата поврзани со сексуалноста и ослободување од предрасудите.

„Целта на ’Masturbate-a-Thon 2008’, е да се соберат жени и мажи од секаде и да се зборува за мастурбацијата која е табу трема и во либералните општества. Учествувањето во маратонот ќе ви понуди „релаксација, уживање и сексуално себеспознавање. Мастурбацијата е позитивна, безбедна и еротска алтернатива“, вели сексологот Пиа Струк Мадсен.

Таа напомена дека постојат посебни соби за секој посетител, посебно за мажи, посебно за жени, но за оние кои немаат проблем со групната мастурбација можат да се приклучат во мешаните соби.

„Masturbate-a-Thon“ за првпат е организиран во 1998 година, парите кои се собираат се наменети за добротворни цели. Во случај да не можете лично да присуствувате, постои и друга опција. Можете online dа се вклучите во маратонот. Пријавите и точната локација на одржување на маратонот, дополнително ќе бидат објавени на официјалната страница
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Како да го стишите вибраторот   Пон Фед 25, 2008 10:38 am

Ако ви е незгодно да го користите вибраторот поради неговото зуење кое може да го слушнат комшиите или едноставно ве деконцентрира Very Happy, има спас и за тоа. Овие дечки направиле темелно испитување околу тоа со што и каков материјал може да го угушите звукот. Заклучок? Сепак најлесно е да го покриете со перницата. Wink

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: што мислите за МАСТУРбАЦИЈАТА   Вто Апр 08, 2008 12:46 pm

ne razumem sta ima tu da se misli..pa masturbiraju svi..ko ne masturbira kad nema sexa nije normalan..ja bi tako poludila:)
a i ne razmisljas dok masturbiras..vec mastas..
ono grupno masturburanje mi se ne dopada ko ideja..
to je za mene intiman cin..znaci radis ga ili sam..ili ispeg decka koji zeli da te gleda..
vise od ovo za mene je previse..
nisam znala da su vibratori tako bucni..pa da se zvuk mora prigusuti jaskukom:)
to je komplikovano za mene..moje prste rade to bez prigusavanje:))
nisam probala vibrator..ali malo mi je cudna ideja da plastika ulazi u mene..
e cula sam da postoje i vibratori od silikona..i kao su jako prijatni medju nogama..mozda si nabavim jedan;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: што мислите за МАСТУРбАЦИЈАТА   

Вратете се на почетокот Go down
 
што мислите за МАСТУРбАЦИЈАТА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Женски муабети...Zenski razgovor..-
Отиди до: