HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Сре Фед 06, 2008 10:48 am

Velicina Penisa ja mnogo vazna stvar za muskarce
Vakva opsednutost muskog roda ne poznje granice i mladi i stari su samosvesni kada se radi o Velicini PENISA..
DALI JE VELICINA PENISA VAZNA STVAR?
Големината на пенисот е многу важна работа за мажите.

Оваа опседнатост на машкиот род не познава граници, и младите и постарите се самосвесни кога се работи за нивниот полов орган.

Најчестите прашања се однесуваат на просечната големина на пенисот и дали може да се зголеми.

Во однос на големината на пенисот, мажите на многу места наидуваат на дезинформации и ги прифаќаат “здраво за готово”.

Податокот за просечната големина на пенисот, во однос на должината и дебелината треба да биде пресметан статистички на глобално ниво. Значи таков податок се уште нема, а опсесијата на мажите со некои бројки е залудна.

Многу мажи се прашуваат дали жените се грижат за големината на нивниот пенис. Она што научно е докажано е дека вагината на жената, кога е возбудена, е долга само 10 сантиметри, така што во најголем процент мажот би можел да ја задоволи и комплетно да ја исполни вагината. Оваа мерка не е различна кај жените кои родиле дете.

Не постои “сексуална половина”, односно големината на пенисот не игра никаква улога во сексуалното задоволство на жената. Она што мажите го слушаат за “микропенисот” нема никаква врска со нивниот полов орган бидејќи таа појава е клинички случај и не се однесува на просечен пенис.

Најголемата грешка што ја прават мажите е што се споредуваат со актерите во порно-филмовите. Не затоа што тие имаат големи пениси, туку затоа што сликата на екранот не соодветствува со реалната слика.

Најновите истражувања покажуваат дека мажите што се убедени дека имаат мали пениси најчесто имаат просечни, па дури и пениси со натпросечна големина. Оваа појава е наречена “синдром на мал пенис” и е распространета низ целиот свет.Последната промена е направена од Cura_sk25 на Нед Апр 06, 2008 5:12 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Вто Мар 04, 2008 3:28 pm

da ne se lazeme.ali goleminata na penisot e vazna..ne kako sirinata..ali e vazna..Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
whitesnake
Член
avatar

Број на мислења : 4
Registration date : 2008-03-08

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Саб Мар 08, 2008 7:32 pm

[quote="anna"]da ne se lazeme.ali goleminata na penisot e vazna..ne kako sirinata..ali e vazna..: i sored tebe kolku treba da bide penisot za da te zadovoli Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Саб Мар 08, 2008 7:42 pm

[quote="whitesnake"]
anna напиша:
da ne se lazeme.ali goleminata na penisot e vazna..ne kako sirinata..ali e vazna..: i sored tebe kolku treba da bide penisot za da te zadovoli Shocked
pa..prosesecen..Smile)da ne se lazeme ali ne sum ja krava..Smile)
kakov i da mu e - dzabe mu e ako ne znae da me pali..Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Пон Мар 24, 2008 6:39 pm

KOlkav sakate da bide od prilika ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
goran
Член


Број на мислења : 7
Age : 37
Местолокација : bitola
Registration date : 2008-03-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Пон Мар 24, 2008 8:13 pm

JAS BI REKOL DEKA GOLEMINATA NE E BITNA TOLKU ZA MAZITE KOLKU STO E ZA ZENITE
ANKETIRAJTE 100 ZENI SO PRASANJETO KAKOV PENIS POVEKE SAKAAT-KRATOK AMA DEBEL ILI DOLG AMA SLAB?
I SO GARANCIJA 90 % OD NIV KE ODGOVORAT DOLG I DEBEL
ZNACI GOLEMINATA E BITNA ZA ZENITE I TIE SMETAAT DEKA AKO E MAL ILI PROSECEN NEMA DA GO IMAAT ISTOTO ZADOVOLSTVO KOGA ISTIOT BI BIL GOLEM BEZ RAZLIKA KOLKU TOJ SO MAL ILI PROSECEN PENIS E KONDICIONO SPREMEN ILI ZNAE SEX TEHNIKI
Cura_sk25 напиша:
Големината на пенисот е многу важна работа за мажите.

Оваа опседнатост на машкиот род не познава граници, и младите и постарите се самосвесни кога се работи за нивниот полов орган.

Најчестите прашања се однесуваат на просечната големина на пенисот и дали може да се зголеми.

Во однос на големината на пенисот, мажите на многу места наидуваат на дезинформации и ги прифаќаат “здраво за готово”.

Податокот за просечната големина на пенисот, во однос на должината и дебелината треба да биде пресметан статистички на глобално ниво. Значи таков податок се уште нема, а опсесијата на мажите со некои бројки е залудна.

Многу мажи се прашуваат дали жените се грижат за големината на нивниот пенис. Она што научно е докажано е дека вагината на жената, кога е возбудена, е долга само 10 сантиметри, така што во најголем процент мажот би можел да ја задоволи и комплетно да ја исполни вагината. Оваа мерка не е различна кај жените кои родиле дете.

Не постои “сексуална половина”, односно големината на пенисот не игра никаква улога во сексуалното задоволство на жената. Она што мажите го слушаат за “микропенисот” нема никаква врска со нивниот полов орган бидејќи таа појава е клинички случај и не се однесува на просечен пенис.

Најголемата грешка што ја прават мажите е што се споредуваат со актерите во порно-филмовите. Не затоа што тие имаат големи пениси, туку затоа што сликата на екранот не соодветствува со реалната слика.

Најновите истражувања покажуваат дека мажите што се убедени дека имаат мали пениси најчесто имаат просечни, па дури и пениси со натпросечна големина. Оваа појава е наречена “синдром на мал пенис” и е распространета низ целиот свет.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Вто Мар 25, 2008 8:49 pm

ako anketiras 100 zeni ke dobies 100 razlicni odgovoti..
sekoj lonec si bara kapace po merka..Smile))
a ne postojat isti lonci..Smile))))))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Callypso
Секси-бебуш
Секси-бебуш


Број на мислења : 18
Age : 40
Местолокација : SK
Registration date : 2008-03-05

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 2:29 am

Goleminata na penisot e vazna, no ne vo smisla penisot da e golem, vazna e vo smisla penisot da e prosecen (15-17cm), ova mislam e optimalno so odnos na toa deka dlabocinata na vaginata e okolu 12 cm vo prosek. Golema steta sto mazite se optovaruvaat so toa deka im e mal alatot...sepak, kako sto spomna nekoj pogore, sekoe lonce si ima kapace. Ako partnerite se kompatibilni vo smisla na penis-vagina pravoproporcionalen soodnos, i uste ako se kreativni ljubovnici, mislam deka sexot ke bide idealen.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: fin post   Чет Мар 27, 2008 3:02 am

Callypso напиша:
Goleminata na penisot e vazna, no ne vo smisla penisot da e golem, vazna e vo smisla penisot da e prosecen (15-17cm), ova mislam e optimalno so odnos na toa deka dlabocinata na vaginata e okolu 12 cm vo prosek. Golema steta sto mazite se optovaruvaat so toa deka im e mal alatot...sepak, kako sto spomna nekoj pogore, sekoe lonce si ima kapace. Ako partnerite se kompatibilni vo smisla na penis-vagina pravoproporcionalen soodnos, i uste ako se kreativni ljubovnici, mislam deka sexot ke bide idealen.

Callypso mnogu fin post ne sum znaela deka dlabocinata na vaginata e vo prosek 12.cm super si cheers lol!

_________________
Еротиката не е порно...Тоа е стил на уживање..со
ум-Момци

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Callypso
Секси-бебуш
Секси-бебуш


Број на мислења : 18
Age : 40
Местолокација : SK
Registration date : 2008-03-05

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 5:18 am

fala ti Very Happy
Mene nikogas ne mi bilo jasno kakov sex imaat onie muzi so golem penis, pa i celo vreme da pazis da ne ja povredis partnerkata, nekako ne bas nekoe zadovolstvo...ne znam...mene mi e cudno, me interesira mazive sho mislat za ova?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: huha temic za merak   Чет Мар 27, 2008 8:07 pm

eve decki ja iskreno ke si kazam deka nekoja optimalna golemina si e potrbne ipak neli. kinezu krevet ne saka nikoja, kinezi se za u kujna i peralna Arrow

ali sea da se bara ne znam po sekoja cena nekakva salama da mi butaat za da se osekam poise zena... glupavo malce ama i relano so znam,....

mene mi e bitno da osetam mok, da me rasturi hihihihh. pa sea ne e se vo goleminata mislam, ako znae da si se nametne nad mene kako devojce... ne se zalam Laughing

videte.... PROSTO E.... si baram orgazmi... keep it simple boys

kako ke smislite... ostavame na vas Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 9:12 pm

pa ne zavisi sve od maskoto za zenskoto da dobie orgazam ,poveke toa e kolku taa e opustena da ne se stega i takvi raboti i normalno maskoto bitno e da ja pogodi G-zonata ,ako e opustena devojkata i uziva taa nema da izdrzi poveke od 5 minuti za da pocne da se trese cela Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 9:37 pm

ja vise se tresam od muabetov samo Laughing

5 min vikas a? ama do tie 5 min pola saat cuda treba i koga ke stigne dobivas ne 5 min tuku 20 sek.

aleksandar 24 напиша:
pa ne zavisi sve od maskoto za zenskoto da dobie orgazam ,poveke toa e kolku taa e opustena da ne se stega i takvi raboti i normalno maskoto bitno e da ja pogodi G-zonata ,ako e opustena devojkata i uziva taa nema da izdrzi poveke od 5 minuti za da pocne da se trese cela Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 9:48 pm

normalno pred igrata e mnogu bitniot moment koj zaboraiv da go spomnam Smile ali i za podobro uzivanje koj ima probano so popers e stvarno ludilo koj nema probano vi go preporacuvam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 9:51 pm

a so e toa popers? confused bounce

aleksandar 24 напиша:
normalno pred igrata e mnogu bitniot moment koj zaboraiv da go spomnam Smile ali i za podobro uzivanje koj ima probano so popers e stvarno ludilo koj nema probano vi go preporacuvam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 10:00 pm

pa ne znam sega kako da ti go objasnam ne e vijagra ,hemija e normalno sto mava na andrenalin obicno se vo mali sisenca ,ako go mirisnes ke dobies cunami od peti do glava ako go posipes na krevet e mnogu interesno ali normalno toa da se slucuva vo zatvorena prostorija posto lesno se vetree vidov deka i kaj nas veke go ima po 1200 denari pa nagore ,ne se mesa so alkohol koga se koristi toa mada go imam i taka probano hehe nisto strasno ali ne e za ti so slabo srce lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 10:05 pm

lelel mene mi e strav od takvi stvari. decko mi ednas piese neso spimen li, tanteks taka neso, menjase. se ebevme 4-5 pati dnevno ali pocna u ponasanje da se menja, mnogu neprijaten stana. toa digalo testasteron... i mnogu taka nekad me fakase i zelba da me iskine koga ke me zeme... ama nekad ti vikam bese strasen , cuden, ne znam

ako se moze bez tie stvari, ja bi na suvo.


aleksandar 24 напиша:
pa ne znam sega kako da ti go objasnam ne e vijagra ,hemija e normalno sto mava na andrenalin obicno se vo mali sisenca ,ako go mirisnes ke dobies cunami od peti do glava ako go posipes na krevet e mnogu interesno ali normalno toa da se slucuva vo zatvorena prostorija posto lesno se vetree vidov deka i kaj nas veke go ima po 1200 denari pa nagore ,ne se mesa so alkohol koga se koristi toa mada go imam i taka probano hehe nisto strasno ali ne e za ti so slabo srce lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 10:26 pm

abe toa da i jas ne go opravduvam da se zima pocesto normalno od se ima posledici ali pak mene mi taka radoznalost da probam ,a so znam za toa nekogas sto bil div vo red e nekogas ti doaga onaka na brzina da i se iznaripas kako dete na cresa lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Чет Мар 27, 2008 10:36 pm

hihih pa taka ke mu dojde, on crn dole kao cigan i ja so moive dve cresni... haha

ne sum normalna zimi sve ej bounce

aleksandar 24 напиша:
abe toa da i jas ne go opravduvam da se zima pocesto normalno od se ima posledici ali pak mene mi taka radoznalost da probam ,a so znam za toa nekogas sto bil div vo red e nekogas ti doaga onaka na brzina da i se iznaripas kako dete na cresa lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Вто Апр 01, 2008 6:20 pm

a sto ke se desi ako jas sum dete Smile clown
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
haubica
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 27
Местолокација : svugdje i nigdje
Registration date : 2008-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Вто Апр 08, 2008 6:47 am

Nije li važnije da je dobar tehničar. Ja sam za srednju veličinu.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Вто Апр 08, 2008 11:43 am

to je ono sto se trazi..srednja velicina..dobar tehnicar..i malo mastovit..Smile
and let the shaw begin..Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Вто Апр 08, 2008 2:58 pm

sekoja devojka ima razlicna matka so znam mislam deka povisokite devojki imaat dlaboka matka pa normalno da im treba nesto pogolemo lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Сре Апр 16, 2008 3:34 pm

anna напиша:
to je ono sto se trazi..srednja velicina..dobar tehnicar..i malo mastovit..Smile
and let the shaw begin..Smile

se slozuvam so tebe anna ,tehnikata e bitna goleminata sredna
queen
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   Сре Апр 16, 2008 3:36 pm

aleksandar 24 напиша:
a sto ke se desi ako jas sum dete Smile clown

hm da ne sakas da kasnes od zabranjenata cresa bounce bounce bounce i da skokas od radost kako malo dete .. sunny
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали големината на пенисот е важна? Dali velicina PENISA ja vezna ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Женски муабети...Zenski razgovor..-
Отиди до: