HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??   Сре Фед 06, 2008 11:01 am

OVAJ DEO JE U PREVODU ..
VASE IDEJE Smile
1. За нежна пенетрација, машкото нека го намачка кондомот со етерично масло, а девојката нека го направи истото во пределот околу вагината.

2. Не брзајте со пенетрацијата. Девојката нека бара од партнерот, тој полека и трпеливо да дојде до тој чекор.

3. Не заборавајте: предиграта е клуч за природно навлажнување: бакнежи, орален секс, грицкање на градите -се што е потребно за да се возбудите

4. Истражувајте ги новите сексуални уживанции со тоа што ќе ги експериментирате секс позите.

5. Ако неговиот орган е многу голем, тогаш имајте секс во мисионерска поза, длабоко диштете, замолете го партнерот да забави со секс движењата и опуштете ги вагиналните мускули.


Последната промена е направена од Cura_sk25 на Нед Апр 06, 2008 5:21 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Секс во....   Сре Фед 06, 2008 11:28 am

Вода-џакузи, базен, када...совршени места за реализација на вашите секс фантазии. Сексот во вода сепак има недостатаок-ја измива природната течност од органите. Најдобро решение е да користите силиконски подмачкувач или етерично масло. Друго решение е -пенетрацијата да ја направите пред да влезете во вода.

Секс во канцеларија. Оваквото нешто секогш е комбинација на ризик и безобразлук. Ама што е тоа важно. Самата помисла за секс во канцеларија е доволна за да се возбудат партнерите.

Секс на свеќи. Благата светлина од свеќите се класично помагало за романтична атмосвера. Внимавајте само восокот да не ви се sеди по тепихот...и ништо друго не е важно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Како да се биде добар љубовник   Сре Фед 06, 2008 11:29 am

Многу мажи и жени никогаш нема да имаат тело како манекени или многу пари, но тоа не значи дека не можат да бидат одлични во кревет. Со помош на овие кратки совети, секој може са се претвори во страстен љубовник кој ќе го маѓепса партнерот.

Научете ја уметноста на сензуалните масажи - посетете некоја продавница каде што има миризливи масла или други помагала за масирање. Запомнете дека груба масажа никој не сака. Бидете нежни и концентрирајте се на грбот, рамениците, колковите и нозете. А за промена можете да го масирате лицето и дланките на партнерот.

Креирајте убаво место за водење љубов - да, има случаи кога имате див, непланиран секс и уживате со партнерот во кујната или на масата. Но во најголем дел од случаите вашиот кревет е местото каде што најчесто водите љубов. Затоа разгледајте наоколу и средете го. Исчистете ја собата, фрлете ги сликите од вашите бивши, средете ги расфрланите дискови. А додадете миризливи стапчиња, романтични свеќи, ѕвончиња. Исклучете го ѕвонењето на телефоните и уживајте.

Сите сетила се важни - ако го слушате вашиот сосед како се расправа со жена си, сигурно нема да можете сосема да уживате во сексот. За да биде совршен чинот на водење љубов, внимавајте на музиката, намалете го светлото, донесете храна и вино или јагоди, и посветете му се на партнерот.

Внимавајте на својот изглед - но не претерувајте. Вашиот партнер сигурно не сака да почнете да се занимавате со бодибилдинг. Но можете да започнете со некоја физичка активност, да внимавате на личната хигиена и вашиот партнер ќе биде презадоволен.

Научете малку тантра секс - ова не значи дека траба да си нацртате точка на челото и да се прекрстите во Рама Јама Данг. Научете барем еден трик, нема да ви биде тешко. Партнерот ќе биде пријатно изненаден.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Напишан првиот речник за оргазмот   Сре Фед 06, 2008 11:31 am

Британката Карен Менинг, инаку мајка на две деца, дошла до оригинална идеја да го состави првиот речник за сексуалните оргазми. Таа тврди дека самата “идентификувала” дури стотина.Идејата за ваков необичен речник, симболично наречен “Од А до З”, Карен Менинг ја добила сосема едноставно – разговарала со своите пријатели за нивните сексуални искуства.

До сега од овој речник се продадени над 500 примероци, пишува лондонскиот весник “The Sun”

“Секој оргазам е различен, па затоа почнав да водам дневник за своите искуства” – открива Карен и додава дека таа и нејзиниот сопруг имале богат и разновиден сексуален живот. Таа вели дека неверојатно уживала во секој момент на документирање, додека истражувала за речникот.

Од својот речник Карен со задоволство издвојува еден вид на оргазам, наречен “електричен оргазам”, кој е најредок и најсилен, а при негово доживување се тресе целото тело.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Феромонот пресуден за привлечноста   Сре Фед 06, 2008 11:35 am

Секоја личност понекогаш доживува неуспех на работното место или во љубовната врска. Но зошто на некои луѓе ова им се случува ретко, додека на други почесто? Тајната на успехот, привлечноста, чувството на моќ и сигурност се наоѓа во хемиската супстанција која се лачи во телото на секој човек - феромон.

Феромоните се безмирисни супстанции кои се лачат на одредени делови од телото, а од нивната количина и вид зависи како ќе бидете доживеани од околината. Откако ќе биде детектиран сигналот на феромон, моментално настанува несвесна реакција во мозокот која е одговорна за перципирањето на нечија енергија, моќ, привлечност...

Интензитетот на овие сигнали е сразмерен со концентрацијата на феромонот на кожата. Доколку количината е поголема, личноста праќа посилни сигнали на луѓето во својата околина. Жените ова го препознаваат и го нарекуваат „хемија“и потсвесно сакаат да имаат близок контакт со таква личност.

Но современото време полека ја уништува оваа креација на природата. Хигиенските навики на модерниот човек ја сведуваат на минимум концентрацијата на феромон. Но благодарение на развиената наука и технологија, научниците го изолираа и можат да го произведат. Производите се делат на машки и женски а обично се нанесуваат на темето на главата, долниот дел од грбот, пазувите. Дејството трае околу 7 саати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
anna
Секс - пубертетлија


Број на мислења : 145
Registration date : 2008-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??   Вто Мар 04, 2008 3:23 pm

[quote="Cura_sk25"]Британката Карен Менинг, инаку мајка на две деца, дошла до оригинална идеја да го состави првиот речник за сексуалните оргазми. Таа тврди дека самата “идентификувала” дури стотина.
a sto cudoviste ke bese ovaa sto identifikuvala 100 orgazmi se..nekolku se razlicni ali ne se 100..ili ja ne sumgi otkrila sie..:)baram zrtva za eksperimentiranje..Smile) Twisted Evil

p.s.koj znae eden trik za tantra sex neka mi go posta odma..Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Milena Stojanovic
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 61
Age : 35
Местолокација : Skopje
Registration date : 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??   Чет Мар 27, 2008 8:12 pm

[quote="anna"]
Cura_sk25 напиша:
Британката Карен Менинг, инаку мајка на две деца, дошла до оригинална идеја да го состави првиот речник за сексуалните оргазми. Таа тврди дека самата “идентификувала” дури стотина.
a sto cudoviste ke bese ovaa sto identifikuvala 100 orgazmi se..nekolku se razlicni ali ne se 100..ili ja ne sumgi otkrila sie..:)baram zrtva za eksperimentiranje..Smile) Twisted Evil

p.s.koj znae eden trik za tantra sex neka mi go posta odma..Smile

ja znam eden dobar, ne znam bas zaso dobijas dolg dolg orgazam i grcevi ... ja prvo se uplasiv iskreno ama posle koga ke si naviknes hihihhi super e.

e sea... ermm. ne znam bas sea kakod a opisam, nezgodno mi e da tipkam. ali ako sakas uzivo da ti pokazam da objasnam znam bez maski oci okolo.

(oralno neso hihihihi) Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandar 24
Секси-ученик
avatar

Број на мислења : 25
Age : 35
Registration date : 2008-03-27

ПишувањеПредмет: Re: Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??   Нед Апр 20, 2008 6:13 pm

epa eve vaka jas ima sinoka sex ,zapocna prvo kaj mene doma po tush ,ne znam zasto ama tamu mislam deka najveke se pali devojkata Very Happy kako nijagarin vodopad bese .Posle toa izgsivme svetlo samu ukluceno pcto nesto svekicki ,mirizlivi stapcinja malce romantika imase .Pa posle toa sleduvase onoj del od predigrata vo krevet mazenje edno drugo ,poslem toa devojkata pocna da me soblekuva del po del a jas samo uzivav ,pa posle toa ona premina na oralnoto zadovolstvo koj nabrzo si gi smenivme mestata ,dobi i so prst malku zadovolstvo od moja strana pa posle toa preminavme na najbitnoto ,naj normalno uste od samiot start imavme onaka poleka sex po nezen pa kak ose odvivaaa rabotiti odnosno kolku poveke se palev tolku poveke ja zabrzavav brzinata ali sekogas koga ke ja ubrazam epten brzo zavrsuvam so rabotata
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??   

Вратете се на почетокот Go down
 
Корисни секс совети KORISNI SEXY SVETI??
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Женски муабети...Zenski razgovor..-
Отиди до: