HomePortal**GalleryРегистрирајте сеВлез+ 18 Врело
Navigation
 Почетна
 Форум
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Latest topics
» Foot Fetish?
Вто Ное 18, 2014 5:12 pm by FeetsIsTheBest

» Obozavanje na stapalala
Пет Окт 05, 2012 5:18 pm by opusteno123

» Obozavanje na stapala broj dva
Пет Окт 05, 2012 5:16 pm by opusteno123

» Што ве “пали”? Sta vas ''PALI''?
Чет Сеп 20, 2012 11:56 am by footlover

» ponizuvanje za uzivanje
Чет Дек 09, 2010 4:14 am by sasavr86

» Porn Passwords
Сре Јан 28, 2009 8:28 pm by masterfaster

» XXX Filmovi ya vas ya simnuvanje
Сре Јан 28, 2009 8:26 pm by masterfaster

» Информатички жени
Пет Јан 09, 2009 5:51 pm by jovexxl

» НАСКОРО НЕШТО ИНТРЕСНО
Пет Јан 09, 2009 1:29 am by buco

KLIKNI TUKA

Share | 
 

 Најчести женски лаги-Najcesece zenske lazi?

Go down 
АвторПорака
Sexy-baby
Admin
avatar

Број на мислења : 639
Registration date : 2008-02-04

ПишувањеПредмет: Најчести женски лаги-Najcesece zenske lazi?   Сре Фед 06, 2008 12:19 pm

Ovoje u prevodu ?/ Ali kazite vasa iskustva
Зошто некои врски се поискрено од други? Зошто некои парови се поотворени еден кон друг, додека другите повеќе сакаат да го лажат партнерот? Никој не заслужува да биде лажен, но и покрај тоа жените, без сомнение, лажат многу и често, но и мажите не се ништо подобри.

Довербата се создава и се надградува од почетокот на врската. Ако на неа не се работи доволно, жената може да ве лаже. Честопати велат дека постојат „бели лаги“, оние со кои се употребуваат кога сакаме да расположиме некого или да направиме да се чувствуваат подобро.

Бидејќи жените се „нежни суштества“ тие лажат за да го поштедат својот маж.

Ова се некои од најчестите женски лаги кои треба да ги знаете. Доколку некогаш некоја од нив чуете од вашата партнерка подобро е однапред да го знаете нејзиното право значење.

Ти си совршен

Те сакам таков каков што си и ништо не би променила кај тебе. Биди сериозен, никој не е совршен. На почетокот на врската сите го велат истото зошто не ве знаат доволно, но по некое време дефинитивно ќе пронајде нешто што ќе сака да промени.

Во право сиСекоја расправија со вашата девојка се завршува со нејзините зборови „Во право си“? Можеби тоа ве прави горд, но тоа е голема лага. Веројатно не ни размислувала за можноста дека можете да бидете во право, ви дава таков заклучок само за да ве замолчи. Сосема добро знае дека наскоро ќе сфатите дека таа, всушност била во право и од вас ќе очекува извинување.

Се е в редНајчеста женска лага е „Добро сум“, одговор кој го добивате кога ќе прашате дали се в ред. Кога ќе видите дека е вознемирена, се однесува чудно или не сака со вас да разговара, природно е да го поставите прашањето, но не се надевајте дека ќе добиете искрен одговор. Жените не сакаат да ја кажат правата причина, но очекуваат самите да сфатите што не е в ред. Лудо, зар не?

Обожавам спорт

Можеби на почетокот ќе се сложува со вас и ќе останува дома секој викенд за заедно да гледате фудбалски натпревар, но тоа не значи дека таа во тоа ужива. Свесно ќе прифати да прави такви нешта за да ви покаже дека е различна од другите и дека имате заеднички интереси. И додека вие сте пресреќен дека сте ја нашле вистинската девојка, бидејќи – да бидеме искрени колку од нив навистина сакаат спорт – нема да помине многу време пред да почне да мрмори секој пат кога ќе седнете пред тв.

Сака да поминува време со твоите пријатели

На почетокот на врската нема да и претставува проблем, но подоцна тоа ќе се промени. Иако станува збор за вашите најдобри пријатели таа ќе очекува секое слободно време да го минувате со неа, а не со другарите. Ако тоа експлицитно не ви го каже, тогаш сигурно ќе ви го каже во завиена форма. Дури кога дружењето ќе го сведете на минимум тогаш ќе се преправа дека ужива во нивно друштво.

Твоето семејство е супер, сакам да минувам време со нив

Вистина? Можеби два пати месечно. Размислете малку за тоа. Зарем навистина можете да поверувате дека таа ужива да минува време со вашето семејство, каде сите го набљудуваат секое нејзино движење, внимателно го слушаат секој нејзин збор и премолчено ја критикуваат. Нема да има проблем да помине некое време со нив, кога тоа е неопходно, но дека тоа го прави со големо уживање, дури и кога отворено тврди дека одлично се забавува – не верувате и, ниту за момент.

Твојата сметка во банка не ми е важна
Верувате ли во оваа изјава? Сите знаеме дека тоа е лага. Сите жени сакаат маж кој е финансиски стабилен и независен, маж кој може да ја осигури нејзината иднина без финансиски проблеми. Ова секако не значи дека мора да сте богат, но дека мора да имате пари, тоа сигурно.

Одличен си в кревет

Ако таа ја започне приказната за оваа тема, а не ништо не сте ја прашале, тогаш има причина да не и верувате. Ако почне да ви дели комплименти за вашата сексуална вештина тоа не значи дека 100 отсто стои зад тоа што го зборува. Жените на кои им значат мажите со кои се, имаат обичај да го говорат тоа што знаат дека мажите сакаат да го слушнат за да се чувствуваат подобро. Размислите добро за својата девојка, за вашата врска и сексуален живот па сами заклучете дали навистина ги заслужувате комплиментите или не.

Не се грижи, им се случува на сите

Ако направите мала грешка во нешто што го правите или барем еднаш не се покажете во најдобро светло в кревет, оваа лага сигурно ќе ја чуете. Таа не сака да ви покаже колку е вознемирена или дури лута на вас, затоа едно зборува, а друго мисли. Единствено што можете да направите е во иднина да не правите повеќе грешки или барем да ги сведете на минимум.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vidikovec.forumzen.com
 
Најчести женски лаги-Najcesece zenske lazi?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Женски муабети...Zenski razgovor..-
Отиди до: